PRODUCENT FOLII STRETCH

Dlaczego warto kupować ekologiczną folię stretch?

« Blog 9678 22 kwietnia 2023

Folia stretch - folia z polietylenu

Folia stretch, znana również jako stretch film, to elastyczna folia z polietylenu, która jest stosowana do owijania i zabezpieczania towarów podczas transportu lub magazynowania. Folia stretch jest bardzo popularna w przemyśle logistycznym, ponieważ pozwala na łatwe i skuteczne zabezpieczenie produktów przed uszkodzeniami, wilgocią czy też zabrudzeniem

Folia stretch jest nie tylko funkcjonalna, ale również ekonomiczna, ponieważ jest stosunkowo tania i łatwo dostępna w sprzedaży. Dzięki swoim zaletom, folia stretch jest niezbędna w przemyśle logistycznym, ale także znajduje zastosowanie w innych branżach, takich jak przemysł spożywczy czy elektroniczny.

 

Z czego produkowana jest tradycyjna folia stretch?

Tradycyjna folia stretch, czyli ta wykonana z polietylenu, jest produkowana z surowców pochodzenia ropopochodnego. Polietylen jest syntetycznym tworzywem sztucznym, który powstaje w procesie polimeryzacji etylenu, czyli gazowego węglowodoru.

W procesie produkcji folii stretch, granulki polietylenu są nagrzewane do odpowiedniej temperatury i poddawane procesowi wytłaczania, w którym są formowane w postać długiej taśmy. Taśma ta jest następnie zwijana w rolki i przechowywana do dalszego użytku.

 

Czy istnieje ekologiczny zamiennik folii stretch?

Tak, istnieją ekologiczne zamienniki tradycyjnej folii stretch. W ostatnim czasie rośnie świadomość ekologiczna wśród konsumentów i producentów, co skłania firmy do poszukiwania alternatywnych, bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

Jednym z ekologicznych zamienników folii stretch jest folia biodegradowalna. Folia ta jest wykonana z materiałów, które pod wpływem naturalnych procesów rozkładu ulegają rozpadowi i znikają z powierzchni Ziemi. Istnieją również folie wykonane z innych biodegradowalnych materiałów, takich jak skrobia, celuloza czy bioplastiki.

Folie eko stretch od Folpolter

Folia eko stretch jest wykonana z nowoczesnych materiałów, takich jak bio- tworzywa lub tworzywa pochodzące z recyklingu, co pozwala na zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Folia eko stretch ma wiele zalet. Po pierwsze, jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ jej produkcja wykorzystuje mniej surowców i generuje mniej odpadów. Po drugie, folia eko stretch jest łatwiejsza do recyklingu, co pozwala na jej ponowne wykorzystanie, co przyczynia się do ograniczenia zużycia surowców i emisji dwutlenku węgla. Po trzecie, folia eko stretch jest zwykle równie trwała i wytrzymała jak tradycyjna folia stretch, co pozwala na bezpieczne pakowanie i transportowanie produktów.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty folii stretch!

Folpolter Sp. z o.o.

(dawniej: FOLPOLTER II Sp. z o.o. Sp. k.)
ul. Niegłowicka 47B
38-200 Jasło

NIP: 6852289744
tel./fax 13 44 582 19
e-mail: