PRODUCENT FOLII STRETCH

Jak powstaje folia stretch?

« Blog 9006 19 maja 2023

Folia stretch, znana również jako folia stretchowa, jest jednym z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych wykorzystywanych w różnych branżach. Ta elastyczna i trwała folia jest powszechnie stosowana do pakowania i zabezpieczania towarów podczas transportu i przechowywania. Ale jak właściwie powstaje folia stretch? Przyjrzyjmy się bliżej temu procesowi.

Jak powstaje stretch?

  • Produkcja surowca

Folia stretch jest wytwarzana z polietylenu niskiej gęstości (LDPE) lub polietylenu o dużej gęstości (HDPE). Surowce te są powszechnie dostępne i łatwe w obróbce. Produkcja surowca polega na polimeryzacji etylenu, który jest głównym składnikiem polietylenu.

  • Ekstruzja

 Głównym etapem produkcji folii stretch jest proces ekstruzji. Surowiec w postaci granulek lub proszku jest podgrzewany i stopiony w ekstruderze. W trakcie tego procesu dodawane są również różne dodatki, takie jak stabilizatory, barwniki lub dodatki antystatyczne, w zależności od wymagań i oczekiwanej jakości folii.

  • Formowanie folii

Po stopieniu surowca w ekstruderze, ciepła masa polimeru jest wyciskana przez dyszę do postaci cienkiej folii. Przez odpowiednie ustawienie prędkości wyciągania i regulację grubości folii, można dostosować jej parametry do konkretnego zastosowania.

  • Chłodzenie i nawijanie

Po formowaniu, folia stretch przechodzi przez system chłodzenia, który zapewnia utwardzenie materiału. Następnie folia jest nawijana na dużych rolkach, które mogą mieć różne szerokości i długości, w zależności od potrzeb klienta.

  • Przygotowanie do użycia

Po produkcji, rolki folii stretch są przycinane na mniejsze rozmiary i przygotowywane do pakowania. Mogą być pakowane w pudełka lub worki, gotowe do dostarczenia do klienta.

Folia stretch jest niezwykle wszechstronnym i użytecznym materiałem opakowaniowym. Jej elastyczność, wytrzymałość i zdolność do dopasowania do różnych kształtów sprawiają, że jest niezastąpiona w wielu dziedzinach przemysłu, w tym w logistyce, produkcji, magazynowaniu i wielu innych. Dzięki swoim zaletom i łatwości w użyciu, folia stretch odgrywa istotną rolę w zabezpieczaniu towarów i minimalizowaniu ryzyka uszkodzeń podczas transportu i przechowywania.

Zapraszmy do obejrzenia naszej oferty dotyczącej folii stretch. W naszym asortymencie znajdziecie również ekologiczną folię, która produkowana jest biodegradowalnych surowców.

Folpolter Sp. z o.o.

(dawniej: FOLPOLTER II Sp. z o.o. Sp. k.)
ul. Niegłowicka 47B
38-200 Jasło

NIP: 6852289744
tel./fax 13 44 582 19
e-mail: