PRODUCENT FOLII STRETCH

Zastosowanie folii stretch

« Blog 8236 24 maja 2022

Folia stretch jest produktem, bez którego nie obejdą się firmy zajmujące się transportem paczek, różnych materiałów, ale nie tylko. Zapewne każdy z nas spotkał się z nią w różnych sytuacjach. Folię stretch nazywa się też folią polietylenową. Jest to bardziej profesjonalna nazwa, która związana jest z jej produkcją. Podstawowy surowiec, z którego folia jest wykonana to właśnie polietylen o niskiej gęstości.

 

Folia stretch

Stretch to folia, która zazwyczaj jest nawinięta na tekturową rurkę. Folia uzyskiwana jest w wyniku skomplikowanego i kosztownego procesu, do którego potrzebne są specjalistyczne maszyny. Produkt ten, dzięki swoim właściwościom jest najbardziej znanym i najczęściej używanym materiałem do pakowania. Cechy takie jak rozciągliwość, transparentność, termoplastyczność czynią folię najpopularniejszym materiałem opakowaniowym na świecie.

 

Rodzaje folii stretch

Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów folii stretch. Różnią się one od siebie grubością, kolorem, a także elastycznością. Wyróżnia się trzy podstawowe typy folii - ręczną, jumbo oraz maszynową. 

 

Stretch maszynowy służy do owijania towarów za pomocą specjalnych maszyn - owijarek automatycznych lub półautomatycznych. Charakteryzuje się ona wysoką elastycznością, rozciągiem, który może sięgać nawet 350%. 

Stretch ręczny to folia, która używana jest do pakowania ręcznego. Nie trzeba tutaj specjalnych maszyn. Najczęściej folią ręczną zabezpiecza się małe, lekkie przedmioty.

Folia jumbo to folia stretch, która przeznaczona jest do konfekcjonowania, czyli dalszego przetwarzania na folię ręczną i maszynową.

 

Na rynku znajdziemy także ekologiczne folie stretch, które są alternatywą dla standardowych folii. Zachowują one takie same właściwości jak standardowe folie. Wykonana jest ona z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Zastosowanie folii stretch

 

Folia stretchowa dzięki swoim właściwościom pozwala na łatwe zabezpieczanie towarów na paletach, ale nie tylko. Zabezpieczane są nią także mniejsze ładunki. Folia pozwala na ochronę produktów przed wilgocią, zabrudzeniami, a także nawet przed kradzieżą. W przypadku zastosowania kolorowych folii stretch również możemy zamaskować ładunek. Dzięki owinięciu palety folią, ładunek jest ustabilizowany - będzie stabilnie zajmował swoje miejsce podczas transportu. Oprócz branży wysyłkowej i transportowej folia stretch ma także inne zastosowania, których jest wiele. Poniżej przedstawiamy Wam kilka z nich.

Folia stretch w rolnictwie

W branży rolnictwa folia stretch jest również przydatna. Stosuje się ją do owijania różnych kiszonek i pasz dla zwierząt (folia do sianokiszonki). Zastosowanie znajdzie również do zabezpieczania roślin, drzew czy krzewów. 

 

Folia stretch w branży beauty

Zastosowanie folii znajdziemy także w branży kosmetycznej, gdzie używa się jej podczas różnych zabiegów. 

 

Stretch w budownictwie

Folia stretch przyda się w pracach remontowo-budowlanych. Możemy zabezpieczać nią różne przedmioty podczas remontu, a także zamykać tymczasowo otwory takie jak drzwi, czy okna. Folią możemy zabezpieczyć także różne materiały budowlane.

 

Inne zastosowania folii stretch

Dzięki swoim właściwościom folia stretch przyda się również w domu. Folią spożywczą możemy owijać żywność np. do porcjowania i zamrażania warzyw i owoców. Stretch, nawet gdy jest mocno schłodzony pozostaje przezroczysty, co pozwala na łatwe zobaczenie tego, co znajduje się w środku. Folię polietylenową użyjemy także w szklarniach, przy remontach, malowaniu, a także podczas przeprowadzki.


 

Folia stretch to wszechstronny materiał zabezpieczający, który przyda się zarówno w przemyśle, jak i w domu. Dzięki różnym typom folii możemy dopasować ją idealnie do własnych potrzeb.

 

folia stretch

Folpolter Sp. z o.o.

(dawniej: FOLPOLTER II Sp. z o.o. Sp. k.)
ul. Niegłowicka 47B
38-200 Jasło

NIP: 6852289744
tel./fax 13 44 582 19
e-mail: