PRODUCENT FOLII STRETCH

Rodzaje folii stretch

« Blog 7501 18 maja 2022

Folia stretch to niezbędny element wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zabezpieczeniem towarów, przesyłek, przy handlu i transporcie. Znajduje ona zastosowanie również w domu - nie tylko podczas przeprowadzki, ale również w kuchni. To za jej pomocą zabezpieczymy żywność czy inne przedmioty. Te wymienione przykłady użycia folii stretch, to tylko kilka opcji, których jest o wiele więcej. 

W tym artykule skupimy się na rodzajach folii stretch i przybliżymy Wam jaki rodzaj streczu najlepiej wybrać.

 

Folia stretch ręczna

Stretch ręczny to jeden z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych na świecie. Jak sama nazwa mówi, jest to folia, która służy do ręcznego owijania towarów. Cechuje ją atrakcyjna cena i łatwość użytkowania, które przyczyniły się do wzrostu popytu na ten towar w ostatnich latach.

W naszej grupie produktów stretch ręcznej posiadamy folię o gwarantowanym rozciągu od 150% do 180%. Folie są produkowane w różnych kolorach takich jak zielony, czerwony, różowy itp. Najbardziej popularną wersją folii ręcznej jest stretch transparentny.

 

folia stretch

Folia stretch Jumbo

Folia stretch jumbo produkowana jest metodą wylewu typu cast. Jej głównym zastosowaniem jest konfekcjonowanie - przewijania jej na mniejsze rolki jako stretch maszynowy lub ręczny. 

Podstawowym surowcem do produkcji folii stretch jest polietylen, który ma bardzo niską gęstość. Standardowa folia stretch jumbo ma 23um grubości, może jednak występować w różnych wariantach - od 12um do 30um.

 

Folia stretch MiniRap

To kolejny rodzaj folii stretch, który przeznaczony jest do ręcznym metod pakowania. Mini folia stretch jest idealnym rozwiązaniem do ochrony małych przedmiotów o różnych zastosowaniach.

Ręczna metoda pakowania z użyciem folii mini rap zamiennie z paskami opakowaniowymi jest świetna w przypadku łączenia długich elementów. Ułatwia ich transport i przechowywanie, a także chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i brudem.

Folię znajdziemy również w różnych wersjach kolorystycznych.

 

Folia stretch maszynowa

Maszynową folię strecz używa się głównie do zabezpieczania towarów za pomocą owijarek. Maszynowa folia chroni ładunki znajdujące się na paletach przed różnymi czynnikami - wilgocią, kurzem, brudem i innymi zanieczyszczeniami. Produkcja folii stretch w naszej firmie dostępna jest w 3 grupach jakościowych:

 

  • standard o rozciągliwości: 120% -150%
  • power o rozciągliwości: 150% -250%
  • super power o rozciągliwości: 250% - 300%

 

Rozciąg to właściwość folii stretch, która informuje nas jak bardzo możemy rozciągnąć folię, by zatrzymała ona swoje właściwości i nie przerwała się. 

 

Kolorystyka folii stretch

Folia stretch oprócz swoich właściwości dotyczących rozciągu, przyczepności, rozmiarów jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych. Oprócz aspektu wizualnego, pełnią one znaczące role. Przykładowo czarna folia stretch, nie tylko zabezpieczy towar, ale również zapewni jego dyskrecję. Owinięcie towaru czarną folią sprawi, że nie będzie możliwości zajrzenia do środka. Najpopularniejsze folie są foliami transparentnymi.

 

Ekologiczna folia stretch

Jako producent folii stretch przywiązujemy wagę do naszych produktów, a także do ich jakości. W trosce o środowisko produkujemy również ekologiczną, która jest przyjazna środowisku. Produkowana jest ona z biodegradowalnych materiałów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania więcej informacji. 

Folpolter Sp. z o.o.

(dawniej: FOLPOLTER II Sp. z o.o. Sp. k.)
ul. Niegłowicka 47B
38-200 Jasło

NIP: 6852289744
tel./fax 13 44 582 19
e-mail: